image
image

Před mnoha lety si náš tatínek vzal do hlavy vybudovat vinařství. Začalo to rokem 1986, kdy jsme vysadili první vinohrad. Nejdříve jsme měli jen jeden sklep, postupně jsme přidali další tři. Vybudovali jsme i penzion a rozrostli jsme se na necelé čtyři hektary vinohradu. Poznejte naše domácí prostředí.

Na Moravě je krásně,
uznejte sami

Od roku 1986 vyrábíme v tradiční vinařské obci Dolní Dunajovice víno. Od prvního vinohradu uplynulo více jak 30 let a dnes se staráme o necelé 4 hektary řádků révy vinné, na kterých pěstujeme bílé a modré hrozny. Pravidelně je kontrolujeme a chráníme před nepříznivými vlivy všeho druhu,  od hladových špačků až přes nenechavé kolemjdoucí.

Máme velké štěstí, že můžeme být právě v Dolních Dunajovicích, naší rodné obci. Je totiž specifická svým podložím a daří se zde mimořádně dobře Ryzlinku vlašskému, ale i jiným odrůdám, na které se specializujeme.

Vinohrad

image

Sklípek

Základní tábor
máme pod zemí

V roce 1986 jsme začali prvním sklípkem, přímo u nás doma. O pár let později jsme našli nový prostor, kde jsme postupně koupili 3 sklepy, které jsme propojili v jeden. V části, kterou uchováváme ve správné teplotě díky klimatizaci a dubovým dveřím, skladujeme lahvovaná vína a potkáte se tam s námi i při degustaci. Další prostory jsou už čistě pracovní. Najdete v nich nerezové, plně chlazené nádoby i sudy z akátového dřeva. Každé víno zraje totiž jinak, bílé v nerezových nádobách a červené zase v sudech.

Víno zraje minimálně 6 měsíců a od sběru vína ve vinohradu do samotného lahvování tak uplyne i 10-11 měsíců.

Spát budete nad vínem

Penzion vybudoval Martin se svojí sestrou Radkou, která se stará o objednávky a celkový chod penzionu. Najdete u nás dvou, tří a při využití přistýlek i čtyřlůžkové pokoje. Pokoje mají vlastní koupelny s WC. Vybavenou kuchyňku u nás najdete jednu společnou. Celková kapacita našeho penzionu je 19 osob, s přistýlkami 23.

Nezapomněli jsme ani na váš odpočinek, třeba po cyklovýletech po okolí. Najdete u nás vířivku, venkovní bazén a pergolu s posezením. Máme k dispozici i menší parkoviště a po dohodě lze využít i společenskou místnost s kapacitou pro 30 osob. Ano, i menším firemním akcím bude u nás dobře.

+420 736 674 368
penzion@vinarstvipitra.cz

Penzion

image

Přijďte a vyzkoušejte

Zarezervujte si degustaci
image
image

Nebo rovnou objednejte

Nakupovat vína
image

Porozhlédněte se u nás